Notre-Dame kirik Pariisis sai PEFC projektisertifikaadi. Sertifikaat kinnitab, et katedraali katusekonstruktsioonide taastamiseks kasutatud tammepuit on jätkusuutlik

Notre Dame kirik sai tugevalt kahjustada 15. aprillil 2019 toimunud tulekahjus. Nüüd saame rõõmuga teatada, et Pariisi Notre-Dame’i katedraali katusekonstruktsiooni taastamine on lõpule viidud.
FCBA Tehnoloogiainstituut koos PEFC Prantsusmaaga andsid kiriku taastamisprojekti tellijale Rebâtir Notre-Dame de Paris`le üle PEFC projektisertifikaadi. Sertifikaat kinnitab kasutatud puidu jätkusuutlikku päritolu ning tööde vastutustundlikku iseloomu. Projekti viisid läbi tellija, ajalooliste mälestiste arhitektid ja projektijuhid.
Prantsuse metsa- ja puidutööstus nägi tõsiselt vaeva, et tagada vajaliku puidu tarnimine vägagi nõudliku projekti tarbeks. Ühtekokku panustas 35 PEFC-serditud saeveskit. Puit tarniti 175-st PEFC-serditud metsast.
PEFC projektisertifikaat näitab, et 80% ulatuses kasutati serditud puude tüvesid ning vähemalt 70% kasutatud puidu kogumahust on PEFC-serditud. Tagatud on PEFC metsasertifitseerimise nõuete täitmine.

Loe enam SIIT!