Jätkusuutliku puidu väärtusi hakatakse õpetama Tallinna Ehituskoolis

Kust siis veel alustada teadlikult metsade väärtustamist, kui mitte ehituse- ja puiduga tegelevas koolis. Jätkusuutlikkuse teemad jõuavad jõulisemalt haridussüsteemi. Kaasaegse maailmavaatega Tallinna Ehituskooli õpetajad said ülevaate PEFC märgisest, sertimisest ja jätkusuutliku metsanduse põhimõtetest.

„Meil kellelgi ei peaks olema ükskõik, mis meie metsadest saab ja puit, mida ka meie õpilased õppetöös käsitlevad, peaks olema kontrollitud,“ räägib kooli arendusjuht Tõnu Armulik.

„Kool peab olema konkurentsivõimeline ja pakkuma neid teadmisi, mida Eesti aga ka rahvusvahelised ettevõtted uutelt töötajatelt eeldavad. Me peame olema isegi samm ajast ees,“ tõdeb Tõnu.

Jätkusuutliku ehk serditud puidu kasutamise nõudlus kasvab aastaks 2050 kolmekordseks. Serditud puitu kasutatakse aina enam ehituses, mööblitootmises, puidust detailide tootmises, paberi- ja pakendi tööstuses ning mujal.

PEFC tegevjuht Eve Rebase sõnul on jätkusuutlik puit üks neist teemadest, mis saab lähitulevikus puiduga seotud ettevõtetele normiks. „Tegelikult on ta seda juba täna, sest sert on uue partneriga koostöö aluseks. See on nagu kriteerium, mis näitab ettevõtte kvaliteeti.“ 

1947 aastast tegutsenud Tallinna Ehituskool lubab oma tunnuslauses, et on väärt meistrite kool. Täna õpib koolis 650 õpilast, kes omandavad teadmsi ehitusest ja tsiviilrajatistest, elektrienergiast ja energeetikast, puitmajade töötlemisest ning aiandusest.

Jätkusuutliku puidu temaatika käsitlemist õppekavades alustatakse uuest õppeaastast.       

Loe Ehituskooli kohta enam SIIT!