EUDR: Avalik konsultatsioon metsamajandamise standardi osas

Andke tagasisidet PEFC rahvusvahelise metsamajandamise standardi muudatusettepanekute kohta EUDRiga joondumiseks

Kommentaaride esitamise tähtpäev on 13. juuli 2024

Huvirühmi kutsutakse üles andma tagasisidet rahvusvahelise PEFC säästva metsamajandamise standardi (ST 1003) kavandatavate muudatuste kohta, et saavutada selle vastavus EUDR-i nõuetega. Kommentaaride esitamise tähtaeg on 13. juuli 2024.

Selleks, et PEFC-sertifikaadiga metsadest väljuv PEFC-sertifikaadiga toormaterjal vastaks EUDR-i nõuetele, on PEFC metsamajandamise standardi töörühm lisanud ja muutnud mitmeid nõudeid rahvusvahelises PEFC säästva metsamajandamise baasstandardis (ST 1003).

Nüüd oodatakse teie tagasisidet nende nõuete kohta. Avalik arutelu on praegu avatud ja teil on aega 13. juulini 2024 esitada oma kommentaare. Iga kommentaar saab vastuse. Avalikud konsultatsioonid on PEFC standardite väljatöötamise oluline osa.

PEFC metsamajandamise standardi terviktekst nähtavate muudatustega on leitav SIIT!

Ülevaade PEFC rahvusvahelise metsamajandamise standardi muudatustest on leitav SIIT!

Tagasisidet saate anda SIIN!

PEFC EUDR pakub lahendusi
Viimaste kuude jooksul on PEFC teinud olulisi edusamme, et oma standardeid viia kooskõlla EUDRiga. Kui uus PEFC EUDR DDS aitab PEFC tarneahela sertifikaadiga ettevõtetel täita oma EUDR-i kohustusi, siis PEFC metsamajandamise standardi muudatused tagavad, et PEFC-sertifikaadiga metsast väljuv tooraine vastab ka EUDR-i nõuetele.

Lisainformatsioon
Peale rahvusvahelise metsamajandamise baasstandardi kinnitamist kutsume kokku Eesti jätkusuutliku metsamajandamise standardi töörühma, et viia sisse muudatused ka meie enda metsastandardisse.

Lisateabe saamiseks külastage meie PEFC EUDR-i veebisaiti.

Liituge rahvusvahelise PEFC tehniliste küsimuste uudiskirjaga, et olla kursis viimaste PEFC EUDR-i uudistega.

Kui teil on küsimusi PEFC vastavusseviimise kohta EUDR-iga, võtke palun ühendust aadressidel eudr@pefc.org või info@pefc.ee.