Baltikumi suurim katusefermide ning Posi-Joisti talade tootja Tenter OÜ sai PEFC tarneahela serdi!


Ettevõtte juhatuse liige Martin Marjapuu sõnul on jätkusuutlikkus äris oluline. „Äri teha on üks asi, aga äri teha väärtuspõhiselt nii, et metsad ja maailm säiliks ka inimväärse keskkonnana meie lastele ja lastelastele, peaks olema kaasajal küll täiesti loomulik,“ ütleb ta. „See on vajalik osa äri tegemise põhimõtetest ja ärikultuurist,“ tõdeb Martin.
See on ka üks olulistest põhjustest, miks Tenter OÜ serdini jõudis.
2014. aastal tegevust alustanud ettevõttes töötab täna 57 inimest. Lätis on ametis 15 ning Leedus 3 inimest.
Tenter alustas koduturult ja liigub oma tegevusega jõudsalt edasi välisturgudele. Tehas, kus toodetakse katuse ferme, Posi-Joist ehk puit-metalltalasid, seinakarkassi elemente, liimpuittalasid ning saalungeid ja raketisi betoonrajatistele, asub Rummus. Läti tehas on Raunas ja toodab katuseferme ning seinakarkassi elemente. Leedus on Tenteri müügiesindus. Ettevõtte klientideks on ehitusettevõtted, kinnisvaraarendajad ja eraisikud.
„Meil on soov ja kogemus kasvada. Sert annab selle võimaluse. See on turul nagu üks arusaadav keel puidu tootjate ja kasutajate hulgas. Partner saab koheselt aru, milline kvaliteet on toodangul ja mis on ettevõttele oluline, “ tõdeb Martin lõpetuseks.
Loe enam: www.tenter.ee
PEFC alustab meeskonnakoolitusi Tenteris, et selgitada, miks see jätkusuutlik puit ja tema teekond niivõrd oluline on.