Sertifitseeritud puidu tark kasutamine – PEFC jätkab koostööd rahvusvahelise arhitektuurifestivaliga World Architecture Festival

Kas puit oli mõne teie ehitusprojekti põhimaterjal? Kas valisite puidu esteetiliste, looduslike või arhitektuuriliste omaduste pärast või lihtsalt seetõttu, et puit on ainuke taastuv ehitusmaterjal? Kui vastus on “jah”, saate oma projektiga kandideerida rahvusvahelise arhitektuurifestivali World Architecture Festival auhinnale.

 

PEFC sponsoreerib teistkordselt rahvusvahelist arhitektuurifestivali World Architecture Festival (WAF) konkurssi Best Use of Certified Timber Prize [Sertifitseeritud puidu tark kasutamine], kus hinnatakse arhitektide ja projektimeeskondade oskuslikkust kasutada sertifitseeritud puitu ehitise peamise ehitusmaterjalina arvestades säästlikkust, uuenduslikkust, kvaliteeti ja esteetikat.

 

“Sponsoreerisime konkurssi esmakordselt eelmisel aastal ning jäime võistlustööde kvaliteedi ja mitmekesisusega väga rahule,” märkis PEFC Rahvusvahelise PEFC turundusjuht Fabienne Sinclair. “Ootame põnevusega, millised projektid sel aastal konkursile laekuvad.”

  1. aastal osales konkursil 40 arhitekti kahekümnest riigist. Üheksa finalisti esitlesid oma projekti kolmest liikmest koosnevale žüriile, kelle liikmete hulgas oli ka Mark Thomson. Žürii valis võitjaks Tzannesi kavandatud ja Lend Lease arendatud International House projekti Sydneys.

Seitsmekorruseline International House on maailma kõrgeim ärihoone, mis on konstrueeritud täielikult kombineeritud puitmaterjalist. Ehitis püüab pilku läbipaistva klaasfassaadiga ning hoone väga väike süsinikujälg seab uued standardid keskkonnasäästlikule ehitusele. Mark Thomsoni sõnul väljendab võiduprojekt ilmekalt uut mõtteviisi ja suunda ärihoonete rajamisel.

Kuidas osaleda?

Kõik projektid, mis esitati “Valmisehitiste” mis tahes 17 auhinnakategoorias, võivad kandideerida ka kategoorias “Sertifitseeritud puidu tark kasutamine”. Konkureerimiseks valige veebisaidil “Osale WAF teistes kategooriates” ja tehke märge “Soovin osaleda Sertifitseeritud puidu targa kasutamise kategoorias” juurde.

Teadke, et selles kategoorias osalemise eeltingimuseks on sertifitseeritud puittoodete kasutamine. Avaldusvormi täitmisel tuleb märkida, mitu protsenti sertifitseeritud materjali kasutatakse ehitusprojektis. Konkursil osalemiseks minge WAF veebisaidile https://www.worldarchitecturefestival.com/2019-prizes

  1. rahvusvaheline arhitektuurifestival World Architecture Festival toimub Amsterdamis 4.-6. detsembrini 2019. Kümme parimat kandidaati kaitsevad oma projekti žürii ees reedel, 6. detsembril 2019. Žürii kuulutab sama päeva õhtul toimuval galaõhtusöögil välja võitja.

Pange tähele, et osalemisest teatamise tähtaeg on 3. mai 2019. Esita osalemissoov siin: https://www.worldarchitecturefestival.com/ENTER

Rahvusvaheline arhitektuurifestival World Architecture Festival on üleilmselt tuntud sündmus, mis on pühendatud väljapaistva arhitektuuri tunnustamisele, jagamisele ja inspireerimisele. Rohkem teavet saab veebisaidilt www.worldarchitecturefestival.com

Kujundame tulevikku keskkonnasäästliku puiduga

Üleilmne arhitektide kogukond toetab tugeva kombineeritud puidu kasutamist nii kõrgetasemeliste auhinnavääriliste projektide kui ka igapäevaste ehitiste rajamisel, olgu nendeks elumajad, koolid ja hotellid või restoranid, teatrid, supermarketid ja ujulad.

Juhtmõtte “Kujundame tulevikku keskkonnasäästliku puiduga” kaudu edendavad asjaosalised PEFC juhtimisel üheskoos puidu ja eelkõige sertifitseeritud puidu kasutamist ehituses.

Ühinege meiega ja võtke ühendust fabienne.sinclair@pefc.org

Sertifitseerimine läheb paljudele korda ning seda tõendab selgelt asjaolu, et puitu varutakse keskkonnasäästlikult ning projekteerimisel ja ehitamisel metsade heaolu arvestades mõeldakse ka tulevikule.

PEFC sertifitseeritud puitu ja kombineeritud puitu on võimalik hõlpsasti hankida paljudelt tarnijatelt üle kogu maailma. Ehitusprojektid taotlevad PEFC tarneahela sertifitseerimist selleks, et tõendada puidu vastutustundlikku varumist.

Mis on PEFC?

PEFC [ingl.k. Programme for the Endorsement of Forest Certification Metsasertifitseerimisskeemide tunnustamise programm on juhtiv metsasertifitseerimissüsteem maailmas. Enam kui 300 miljonit hektarit metsa – see on 60% sertifitseeritud metsast kogu maailmas – on sertifitseeritud vastavalt PEFC rahvusvaheliselt tunnustatud säästva arengu kriteeriumidele. Üleilmselt pärineb sellest metsast enam kui 20 000 tarneahela sertifikaati omava ettevõtte vastutustundlikult varutud puit ja puittoodete toormaterjal. PEFC asutasid väike- ja peremetsaomanikud, et tõendada metsa jätkusuutlikku majandamist parimate tavade kohaselt.

 

Rohkem teavet: www.pefc.org

 

Lisateave