Aasta Tehasemaja 2019 konkurss ootab osalejaid

Eesti puitmajaklastri ja Puitmajaliidu korraldatud tehasemaja konkurss ja parimate puitmajade tunnustamine toimub üheksandat korda ning konkursile on endiselt oodatud kõik Eesti ettevõtted, kes tehasetingimustes puitmaju valmistavad. 

 

Aasta Tehasemaja konkurss on saanud iga-aastaseks sündmuseks, mille peamine eesmärk on tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja propageerida puitehitust tervikuna. Eelmisel aastal osales konkursil kokku rekordilised 39 Eesti ettevõtete toodetud puitmaja Norrast, Rootsist, Fääri saartelt, Jaapanist ja Eestist. Mullu valiti üldvõitjaks Kodumaja (KM Element OÜ) poolt ehitatud kortermajade kompleks Norras. Puitmajade tootmissektor on Eesti suurimatest eksporditulu allikatest ning konkursi näol on tegemist ühe auväärseima tunnustusega sektori ettevõtete jaoks.

 

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2016-2019. Kandideeriv objekt peab sisuliselt vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

 

Ühepereelamute ja puhkemajade kõrval on viimastel aastatel konkursilt leidnud ka komplekseid arendusprojekte, avalikke hooneid (nt lasteaed, hooldekodu, kontorihooned vm) ning kortermaju ja väikeehitisi. Eesti puitmajaklastri juht Eeva Vahtramäe toob selle aasta konkursi eripärana välja selle, et võistlustöid hinnatakse muudetud kategooriate alusel. „Puitehituses toimuvad arengud näitavad, et parimate lahenduste saamiseks rakendavad ettevõtted järjest enam erinevate materjalide ja tehnoloogiate kombineerimist. Selge on see, et puit ehitusmaterjalina sobib praktiliselt kõiki tüüpi hoonete ehitamiseks, mistõttu valimegi sel aastal parimaid puitmaju kasutusotstarbe, mitte tehnoloogia põhimõttest lähtuvalt.“ Kui varasemalt valiti välja näiteks parimat puitkarkassmaja ning parimat käsitöö palkmaja, siis seekord on konkursi kategooriateks seatud parim avalik hoone, eramu, kortermaja, väikeehitis ja erilahendus.

 

Traditsiooniliselt valib Aasta Tehasemaja välja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

 

Konkursi auhinnagala toimub 3.aprillil ehitusmessi “Eesti Ehitab 2019” avapeo raames.

Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri kodulehelt rubriigis „Aasta Tehasemaja 2019“.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 10.03.2019 ning vajalikud materjalid tuleb esitada elektrooniliselt e-posti aadressil Eeva@puitmajaliit.ee

 

Konkursi Aasta Tehasemaja 2018 parimaks tehasemajaks sai Kodumaja (KM Element OÜ) toodetud kortermajade kompleks Norras.

 

Vaata 2018 aasta konkursi tulemusi SIIT

 

Täiendav info:

Eeva Vahtramäe

Eesti puitmajaklastri juht

eeva@puitmajaliit.ee

+372 5621 3127

Lauri Kivil

Eesti Puitmajaliidu tegevjuht

lauri@puitmajaliit.ee

+372 5860 9970