PEFC tähistab sertifitseeritud metsade pindala kasvu

14.-18. novembril Balil toimuva PEFC Metsa Sertifitseerimise Nädala raames autasustati neid riike, kellel on õnnestunud panustada rahvusvahelisse PEFC sertifitseeritud metsade pindalasse parima tulemusega.

Ainuüksi Austraalias on lisandunud üle 16 miljoni hektari sertifitseeritud metsa, mis tegelikult on pärit ainult ühelt sertifikaadi haldajalt. Venemaa PEFC on lisanud oma nimistusse üle 8 miljoni hektari, mis mõnel muul aastal oleks kindlasti esikoha taganud.

“On huvitav, et PEFC sertifitseerimise puhul ollakse väga motiveeritud. Eesmärk on näidata ühiskonnale vastutustundlikku majandamist, mitte ainult kasutada võimalust sertifitseeritud puitu turule tuua. See näitab PEFC süsteemi suurt paindlikkust ning mitmekülgsust” sõnas Simon Dorris, Austraalia Metsanduse Standardi rahvuslik sekretär.

Samuti said autasud ka need riigid, kelle tarneahela sertifikaatide arv kõige suurema hüppe tegid. Saksamaa PEFC sai sel aastal endale juurde 91 tarneahela sertifikaati, teisele kohale jäi Hispaania PEFC ning kolmandale Hiina.

Unddddtitled