14 riigi metsanduse tudengid on kogunenud Eestisse!

Juba mõned päevad kestab üritus nimega NERM 2024 (Northen European Regional Meeting), mida korraldab Eesti Metsaüliõpilaste Selts (EMEÜS). PEFC-Eesti on ürituse toetaja.
Üritus on sedavõrd huvitav, et Põhja-Euroopast tulnud osalejatega ei piirdutud. Seekord on kaugemad külalised Türgist ja Iirimaalt.
Peakorraldaja Aleksander Tamme sõnul on tudengid tulnud uudistama Eesti metsa- ja puidusektori tegemisi ning muidugi seda, kuidas valdkonna haridust siinmail antakse.
Ürituse alguses tutvutigi Eesti Maaülikool/Estonian University of Life Sciences-ga, Luua Metsanduskooli ja Järvselja Õppekatse Metskonnaga. Kohtuti EMPL – Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit tegevjuht Henrik Väljaga ning Eesti Erametsaliit keskkonnanõunik Mari Teesaluga.
Ürituse raames käidi metsa istutamas ja saadi osa meie armastatud suitsusauna traditsioonist. „Ma olin üllatunud, et pooled meie külalistest ei olnud varem metsa istutamas käinud,“ räägib Aleksander. „Eestis võib metsa istutamist valdkonna inimeste hulgas pidada elementaarseks. Meie ühiskonnaski on uue metsapõlve rajamine väga soositud. Aga samas väga tore, et just meie üritusel metsaistutamist esmakordselt kogeti.“ Aleksandri sõnul arvati, et traditsioonilist suitsusauna tulevad kaema üksikud. Reaalsuses olid aga kõik kohal!
Täna külastatakse suurtööstust Estonian Cell ning Sagadi Metsamuuseumi. Ees ootab õppekäik metsa ja tutvus Eestimaa pealinnaga.

Vaata ürituse kajastusi Instagramis: @nerm_ifsadotnet