Rahvusvaheline PEFC kutsub teid liituma veebiseminariga 28. jaanuaril, kus keskendutakse puidule kui taaskasutatavale ja taastuvale ehitusmaterjalile nii kestliku kui ringmajanduse jaoks.
Koos süsinikuemissioonide vähendamisega on materjaliringlus üks märksõnadest, millega ehitussektor peab arvestama. Jätkusuutlik puit on seejuures oluline materjal, mis võimaldab ehitusspetsialistidel luua uusi hooneid tulevikku silmas pidades – minimeerides jäätmeid ja kasutades samal ajal seda väärtuslikku ressurssi maksimaalselt ära.
Ringmajanduse olulised põhimõtted on tagada, et puidust tooted ja hooned vastaksid kavandatud elueale ning oleksid taaskasutamiseks või ümbertöötlemiseks elujõulised. Kuid sama oluline on ka esmakasutatava puidu vastutustundlik hankimine, mida saab tagada serditud puitu varudes.
Võrreldes teiste ehitusmaterjalidega nagu betoon ja teras, kasutatakse puidust toodete tootmiseks ja transpordiks vähem energiat. Ka seovad puidust tooted ja hooned süsinikku kogu oma eluea jooksul.
Samuti on oluline mõelda, mis juhtub puitehitistega, kui nende esimene elukaar on lõppenud. Vajadus taaskasutada ehitusmaterjale ja rekonstrueerida hooneid, et hoida süsinik seal lukus, on ülioluline nii kliimamuutuste leevendamiseks kui ka jäätmete vähendamiseks.
Veebiseminaril “Building a circular economy with timber” uuritakse puidu rolli ringmajanduses ja seda, mida ehitusspetsialistid saavad teha, et tagada selle väärtusliku loodusvara parim kasutamine.
Veebiseminar toimub 28. jaanuaril kell 10:00 ja on tasuta. Registreeruge seminarile SIIN.
Veebiseminaril astuvad üles kolm esinejat, kes kõik on kirglikud puidust ehitamise pooldajad. Käsitletakse järgmisi teemasid:
- Ringmajanduse taust
- Puidu koht ringmajanduses
- Vastutustundliku puidu hankimise olulisus ringmajanduse eesmärkide saavutamisel
- Puidust toodete lisamine oma disainilahendustesse
Esinejad
Charlie Law, jätkusuutlikkuse direktor, Timber Development UK
Charlie on üle 30 aasta töötanud jätkusuutlikkuse spetsialistina Ühendkuningriigi suuremates ehitusettevõtetes, nagu BAM Construct, Kier ja Lendlease. Ta on Ühendkuningriigi suurima puidu tarneahela ettevõtte Timber Development UK jätkusuutlike ehituslahenduste tegevdirektor ja jätkusuutlikkuse direktor. Organisatsioon edendab parema maailma loomist puidu kaudu.
Mélanie Bourges, puiduinsener, Stora Enso
Mélanie Bourges on Stora Enso puiduinsener, kes on spetsialiseerunud jätkusuutlikule disainile ja ringehitusele. Ehitusinseneri taustaga tal on laialdased kogemused massiivpuidutööstuses, eriti suuremahulistes puitehitusprojektides Prantsusmaal. Mélanie on pühendunud vähese CO2 heitega ehitustavade edendamisele, panustades aktiivselt uuenduslikesse uurimisprojektidesse, nagu Woodcircles, Euroopa Liidu kaasrahastatud algatus, mille eesmärk on töötada välja ringluspõhiseid ja jätkusuutlikke lahendusi puidu jaoks ehituses.
Nickolas Elias, arhitekt,
Nicholas töötab Sydneys asuvas ettevõttes Architectus. Ta on juhtinud paljusid auhinnatud projekte ning tal on väga hea arusaam avalikust ja haridusarhitektuurist. Nicholas on võitnud mitmeid riiklikke ja rahvusvahelisi arhitektuuriauhindu, sealhulgas Austraalia Arhitektide Instituudilt (NSW), Premieri auhindadelt ning mainekalt Chicago Athenaeumi arhitektuuri- ja disainimuuseumilt. Kogu oma töös ühendab ta kire, tugevad tehnilised teadmised ning pühendumuse sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt vastutustundlikule disainile.