pefc-logoEesti Metsasertifitseerimise Nõukogu (PEFC-Eesti)

PEFC väga edukas aasta!

Dec 19 2016

pefc family 20162016. aastal liitusid PEFCga 6 uut liiget, keda kutsuti ka Bali Üldkoosolekul sõna võtma. Esindatud olid Vietnam, Kongo Vabariik, Filipiinid, Nepaal, Mehhiko ning Kambodža, kes kõik võtsid ka koosolekust osa.

„Meie riigis polnud mingitki huvi metsade sertifitseerimise vastu kuni PEFC meie riiki tuli. Sellest ajast alates oleme teinud harimiskampaaniat ning oleme loomas oma rahvuslikku süsteemi – seda kõike rahvusvahelise PEFC abiga“ sõnas June Alvarez, Filipiinide Jätkusuutliku Arengu ning Keskkonnakaitse Keskusest.

Nepaali esindaja rõhutas, et tulevikus võib olla Nepaal just kõige rohkem sertifitseeritud metsapindalaga riik maailmas. Samuti tänasid Kambodža ja Vietnami esindajad suure toetuse eest, mis on neile osaks saanud PEFCga liitumise ajal.

„Oli väga meeldiv näha nii paljusid esindajaid riikidest, kes alles loovad oma rahvuslikke metsasertifitseerimissüsteeme. Me jätkame nende riikide abistamist ning toetamist PEFC heakskiidu saamisel ning ootame väga, et saaksime neid riike juba varsti tervitada PEFC perekonnas!“ lausus Ben Gunneberg, rahvusvahelise PEFC tegevdirektor.