pefc-logoEesti Metsasertifitseerimise Nõukogu (PEFC-Eesti)

PEFC logo on rahvusvaheliselt tunnustatud kaubamärk.

 pefc paper1

Selle abil saavad ettevõtted, tarbijad, metsaomanikud ja teised sidusrühmad teha kindlaks ning aidata kaasa toodete turustamisele, mis on pärit jätkusuutlikult majandatud metsadest.

Logo kasutamine aitab sertifitseeritud ettevõtetel ja metsaomanikel:

  • näidata nende pühendumust jätkusuutlikule arengule
  • jõuda keskkonnateadlike tarbijateni
  • muuta inimesi teadlikumaks keskkonna suhtes ning tõsta nõudlust toodete järele, mis on pärit PEFC sertifitseeritud metsadest
  • tuua välja ettevõtete ja metsaomaniku seotust jätkusuutliku metsamajandamisega

Kes võivad PEFC logo kasutada?

PEFC logo on kaubamärk ja selle kasutajad peavad veenduma, et nad kasutavad seda akuraatselt ja kontrollitavalt. PEFC logo peab kasutama vastavalt ettenähtud nõuetele.

Ainult ettevõtted ja metsaomanikud, mis on omandanud PEFC sertifitseerimise ning saanud ka Logo kasutamise õiguse võivad kasutada PEFC logo ja kaubamärki tootel või tootereklaamil

Mittesertifitseeritud organisatsioonid võivad kasutada PEFC logo ja kaubamärki (meedia, haridusasutused) ainult harimise, teavituse või PEFC sertifitseerimise ning jätkusuutliku metsa majandamise edendamiseks vaid juhul kui:

  • selle kasutus ei ole seotud ühegi tootega
  • kehtiv logo kasututusõigus on olemas

Selleks, et saada omale logo kasutusõigus tuleb ühendust võtta Eesti Metsasertifitseerimise Nõukoguga This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Lisaks on teil võimalik tutvuda hinnakirjaga, kus on kirjas iga-aastane logo kasutamise tasu.

PEFC logo kasutamise hinnakirja leiate SIIT.