pefc-logoEesti Metsasertifitseerimise Nõukogu (PEFC-Eesti)

Mis on PEFC metsamajandamise sertifikaat?

PEFC metsamajandamise sertifikaat näitab, et metsaomanik majandab oma metsi keskkonnasõbralikult ja säästlikult ning täidab metsamajandamise standardi nõudeid sh jälgitakse metsas toimuvaid arenguid, seistakse selle eest, et uus metsapõlv kasvama saaks, jälgitakse metsade tervislikku seisundit ning säilitatakse loodusliku mitmekesisust.

PEFC sertifitseerimise märksõnadeks on veel sotsiaalsete, kultuuriliste, keskkonna ning majanduslike hüvede hoidmine ja säilitamine. Samuti annab PEFC sertifitseerimine võimaluse tarbijal valida keskkonnasõbralikult majandatud metsast saadud puittooted.

PEFC sertifikaat annab metsaomanikele  eelise keerulises majandusolukorras, kus puidu pakkumine ületab nõudluse. Igapäevaselt maksavad erinevad puidu kokkuostjad PEFC sertifitseeritud puidu eest 0,5-1 euro tihumeetri pealt lisaks.

young tree1

Kes saab metsamajandamise sertifikaati taotleda?

PEFC metsamajandamise sertifikaati saavad taotleda kõik metsaomanikud, kes majandavad metsi vastutustundlikult ning on valmis järgima PEFC metsamajandamise standardit.

Eesti Erametsaliit omab alates 2010. aastast PEFC rühmasertifikaati.

Rühmasertifikaat võimaldab rühma liikmest metsaomanikul kasutada PEFC sertifikaati. Rühmasertifitseerimine on metsaomanike metsa majandamise sertifitseerimine rühma/grupi kaudu ühe sertifikaadiga. Rühmasertifitseerimise korral osalevad metsaomanikud sertifitseerimises organisatsiooni kaudu, sõltumata omanike metsaomandite asukohast. Organisatsioon taotleb sertifikaati ning esindab metsaomanikke sertifitseerimisprotsessis.

trees sky

Eesti Erametsaliidu PEFC rühmasertifikaadiga võib liituda iga metsaomanik. 
EEML rühmasertifikaadiga liitumise info leiate SIIT

 

PEFC metsamajandamise sertifikaadi taotlemise kohta leiate infot

NCS Estonia OÜ kodulehelt

Metrosert AS kodulehelt

BM Certification Estonia OÜ kodulehelt

 

Metsaomanikule mõeldud PEFC infoga saate tutvuda SIIN

EMSN on välja töötanud metsamaa teavitustasu kalkulaatori, mis on paindlik ning vastab metsaomaniku metsa pindalale.

Metsamaa teavitustasu arvutamise kalkulaatori saate alla laadida SIIT

Tegemist on EXCELI tabeliga, kuhu sisestades metsamaa pindala saate vastuseks EMSNi teavitustasu suuruse.